День пам'яті з нагоди 75-річниці від початку примусового вивезення населення України в Німеччину

18 січня 2017 року в Україні відзначають день пам’яті з нагоди 75-ї річниці від початку примусового вивезення населення України в Німеччину (остарбайтерів).Із часів використання рабської праці примусові роботи в Німеччині під час Другої світової війни були наймасовішим застосуванням праці іноземців в економіці окремої держави.

Серед заходів окупаційної політики нацистів в Україні було явище, яке швидко стало поняттям жаху для всього населення — примусова депортація працездатних молодих людей до Райху. Ця акція тривала впродовж усього періоду окупації і торкнулася майже кожної родини. За приблизними підрахунками, 1,7–2,4 млн. українців були вивезені у Німеччину.

Вивозилися молоді та сильні підлітки (16 років), люди старші, як правило, приймалися в меншій кількості. 30% остарбайтерів було відібрано у віці від 12 до 16 років, 59% остарбайтерів, забраних з території України, були жіночої статі. Остарбайтери із Рейхкомісаріату України були вимушені носити нашивку темно-блакитного і білого кольорів з надписом «0SТ», котра повідомляла німцям, ця людина ─ робітник зі Сходу, і вони обмежували їх в правах.

Значна увага приділялася депортації вчителів, медиків, інженерів, студентів, учнів середніхнавчальнихзакладів. Адольф Гітлер на одній із численних нарад стосовно вивезення робочої сили до Німеччини цинічно говорив:«Хай українська жінка краще стоїть біля мартенівської печі, ніж вивчає якісь науки чи вчить дітей». Цим було сказано все...

Перебуваючи на роботах у Третьому Райху, «остарбайтери» виснажливо працювали, голодували, помирали від інфекційних хвороб і виснаження. Міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі у 1946 році визнав примусову працю іноземців, яку використовували в нацистській Німеччині, злочином проти людяності та порушенням норм міжнародного права.

Кiлькiсть переглядiв: 121